WK Arbeitswelt GmbH

O firmie

Firma WK Arbeitswelt GmbH działa na niemieckim rynku pracy, jako firma zatrudniająca pracowników z Polski dla niemieckich pracodawców.

Kompleksowa analiza dokumentów nadesłanych przez kandydatów pozwala nam na dopasowanie odpowiednich osób do wymagań pracodawcy, a równocześnie odpowiedniego stanowiska dla potencjalnego pracownika. Nieodpłatnie przygotowujemy profil każdego kandydata w języku niemieckim, który przedstawiamy zainteresowanym pracodawcom.

Wszyscy nasi pracownicy otrzymują umowę wedlug taryfy IGZ, na niemieckich warunkach, wraz ze wszystkmi świadczeniami, oraz ubezpieczeniem od pierwszego dnia pracy.

Umożliwiamy podjęcie pracy osobom z nikłą znajomością języka niemieckiego i staramy się pomóc w adaptacji w nowym miejscu pracy i zamieszkania.
Respektujemy prawo do urlopu oraz umożliwiamy regularne wyjazdy pracownikow do domu.

Udzielamy wsparcia w nieoczekiwanych sytuacjach życiowych. Wyszukujemy mieszkania na odpowiednim poziomie, tak, aby z dala od najbliższych stworzyć godne warunki życia. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi pracownikami poprzez rozmowy telefoniczne, komunikatory, czy e-maile, w zależności od potrzeb. Organizujemy spotkania w biurze przy kawie, letnie popołudnia przy grillu, aby umożliwić pracownikom integrację, wymianę doświadczeń, oraz stworzyć namiastkę normalnego życia.

HR-SZOP